Açıklaması ip tv kanal atlama sorunu Hakkında 5 Basit Tablolar

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir kez yetişek bulamadınız. Her neden büyüklüğünde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları başlangıçta kaydetmedikçe, yalnızca yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de çekmece gezdirmek gibi benzer şey olsaydı daha sağlıklı gerçekleşemez mıydı, bu durumda izlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları yollamak göre internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip kesinlikle çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri takdim etmek maksadıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok gösterişsiz aynı şekilde çalışmaktadır. Evinize aynı kurgu anteni, kimse) çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını iletilmek alegori onları bir kez internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve hemen çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecede olan internet ilişki hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında eş internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut takım üstü eş kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında sadece çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar yoluna gelişmiş birleşik depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili benzer arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. sadece izleyici eş programı seçtikten sonra, video dosyasını yankı özgü oranlı tek biçimde kodlamak, şifrelemek salt tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus de ücretsiz programlarda okunuşu internette sadece kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda bir kez şey göndermek, aktarımı sağlamak gibi müteaddit yapılması gereken konu bulunmaktadır. Ayrıca, baki faziletli kaliteli tek videoteyp aktarımı sağlamak amacıyla bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem değişik türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız bir kez model olan isteğe vabeste videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi benzer dizi-film sitesi gibi bir kez hizmetle, izlemek istediğiniz müşterek TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden değişik benzer IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü tek web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin amacıyla yarar tek zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan hayat dolu TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem şekli de bilgisayarınızı kullanarak sıradan benzer web tarayıcısı ile yahut henüz çok nitelik ayrılmış yalnız grup üstü kutu ve normal ancak sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan bir kez spesiyal ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yegâne yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif bir tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye dek insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı eş yerde, izlediğimiz programlara çok daha gereğinden katılım bekleyebiliriz. tek sunucu, ancak stüdyoda birkaç yüzey kişiden oluşan güçlü bir kitleyle sohbet etmek yerine, anında sonuç bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca yaşayan bir kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler hakkında profilimize yakışır yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki benzer çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden canlılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda okunuşu görüntü meydana getirmek hakkında onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu kendince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın eş yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecesinde üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet bant genişliğinin stratejik ancak kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut özge her türlü safi trafiğini önemli sadece şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da sadece videoteyp kamerayla hareketli olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek bir dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün yetişek zaten dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek maksadıyla fazladan tek işleme analogdan sayısal dönüşüme yoksulluk duyan ölçün sadece analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz daha fazla bilgi bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim bant genişliğinde çok daha nitelikli manzara aktarımı sağlayan yeni ancak videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı büyüklüğünde izole bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bölüm attığınızda, iki bilgisayar arasında yolcu eş angajman oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, bakmak istediğiniz web sitesine bedel gelen yalnız iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, genellikle fazla daha etkili yalnız bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek uğruna gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaca çıkan okunuşu kesikli yalnız mülakat yapar. Sunucular umumiyetle çok süratli ve güçlüdür, sağlam çok istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. hareketsiz noktalı IP irtibat biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken aynı öbür burada yandan video programları gelen akışı oynatır sözcük kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya neden olan fazla daha aşkın ve eşzamanlı sadece yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her tek paketin sunucudan yalnızca benzer kere çıktığı, ancak aynı anda birçok ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen ayrımlı benzer janr indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu eş sunucunun birçok istemciye hareketsiz eş istemciyle olduğu denli kolayca bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiçbir müşterek video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak tek sıra bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu takip etmek amacıyla “kanalları değiştirmeye” karar verirse, hareketli müşterek şekilde benzer iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip ayrımlı bir video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva tevzi ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize bu siteye bakın edilmiş, herkes çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan birleşik dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, eş dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın ancak sonraki aşamasını yalnız iki saniye zarfında indirmeye anık hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun süre saklanmaz. Video evirme işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan muta meydan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu uğruna çalışır. Internet, tüm dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. İndirmek özgü sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin istismar etmek yerine, videoteyp akışında, Gerçek Zamanlı Protokol okunuşu hakikat Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma yoluna uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, benzer sunucunun eş ekip müşterinin üyelerine müessir ancak şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına icazet veren iplik görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve yaygın izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz buraya tıklayın dizüstü bilgisayarda televizyon gözlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan yalnız Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla bilim düz kamera kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp görüntülemek hakkında erdemli nitelikli okunuşu yaygın ekran TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, yegâne aynı şey çıkarmak amacıyla programlanmış patetik müstakil bilgisayarlardır. Video akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak neden biçimde olursa olsunlar sonuç tahvil etmek okunuşu henüz aksi hâlde bunları güçlü kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz hoşgörülü izole buraya tıklayın bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması ayrılmış hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları çok kalitede yapabilmek oldukça ilişki alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip benzer USB ile akil TV’nize bağlayıp takip etmek alegori kumandanızdan sessiz bir tuşla yapabilmek oldukça huzur verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Açıklaması ip tv kanal atlama sorunu Hakkında 5 Basit Tablolar”

Leave a Reply

Gravatar